Мамо це я, або що варто знати про вагітність та роди в Польщі

Мамо це я, або що варто знати про вагітність та роди в Польщі
Поділіться цікавим

Від моменту затримки до появи на світ немовляти минає приблизно 9 місяців. Але вагітність це не лише подорож з однієї точки до другої, а цілий особливий процес в житті кожної жінки. Як зробити цей час вийнятковим та що потрібно знати і куди звертатися, як що ви плануєте вагітність і проживаєте в Польщі.

Зверніться до лікаря чи акушерки

Щоб вага вагітгість проходила максимально без стрисово, після того як ваш тест показав позитивний резельтат потрібно звернутися до лікаря або акушера. Поки чекаєте на візиту, можна звернутися до лабараторії, або взяти направленя в тераперти (internisty) на здачу крові, ці аналізи підтвердять чи тест не помилився і на якому терміні ви є.

В Польщі, можна вести вагітність може також і акушер (положна), як що вагітність протікає без ускладнень, а матері і дитині нічого не загрожує.

Майбутні мами в Польщі мають можливість вести вагітність бекоштовно, або звернутися до приватного кабінету чи клініки.

В державні клініці ви отримаєте все безкоштовно, консультацію лікаря, аналізи, узд та інші додаткові аналізи/тести, як що такі будуть потрібні. Але як що ви обираєте цей варянт, зверніть увагу на один дуже великий мінус – час очікування на 1 візиту. Зазвичай щоб записатися на першу візиту потрібно чекати від 1-2 тиднів до 1-2 місяців. Вести вагітність можна в районі поліклініці (przychodnia lekarska ) так поліклініці при лікарні (Poradnie specjalistyczne) де ви плануєте народжувати. Плюсом останьог є те що вся інформація що стосується вашої вагітності зназодиться в системі і лікар має доступ до цього.

В приватній клініці чи кабінеті на термін зазвичай не потрібно довго чекати. Але тут ви повині відкрити свій кошельок, деякі клініки пропонубть пакети для ведення вагітності або наприклад мають підписану умову з страховими компаніями (це може бути PZU, AXA та ін.), покупка такого пакету є зазвичай дешевше ніж платити за кожну консультацію, узд та аналізи.

З власного досвіду скажу, що при ведені вагітності, я відвідувала і приватну і державну клініку. І тут можна написати про плюси і мінуси мого досвіду.

Приватний кабінет

Плюси

 • на візит до лкаря можна домовитися навіть цього самого дня, або за декілька днів
 • візита відбувається в заплановані годині
 • УЗД можна зробити на місці
 • лікар на прозьбу майбутньої мами, може виписати лікарняне (L4) навіть від “першого дня вагітності”
 • лікар вас уважно вислухає і відповість на всі ваші питання, дасть поради і рекомендації, вразі потреби може дати нр тел вразі додаткових питань.

Мінуси

 • це ціна кожної візити (в Варшаві 120-150 зл, УЗД 250 зл);
 • аналізи потрібно сдавати в приватній лабараторії, і за це теж потрібно заплатити ( перші аналізи обійшлися 600 зл.)

Державна клініка (NFZ )

Плюси

 • великим і безаперечним плюсом це безкоштовна медецина, за візиту в лікаря, узд, аналізи чи інші додаткові тести які потрібно зробити все це покриває ваша страхівка NFZ.
 • як що ви ведете вагітність в лікарні в якій плануєте народжувати, вся історія вашої вагітності є в системі
 • можливість піти на візиту до різних лікарів ( в одній поліклініці)

Мінуси

 • першим і дуже великим мінусом є час очікування на перший візит, який може бути від 1-2 тижнів навіть до 2 місяців (на термін прилікарні в варшаві чекати потрібно більше місяця)
 • години роботи лікаря, більшість лікарів працюють в декількох містях і тому години прийому є дуже обмежені
 • УЗД зазвичай проводить інший спеціаліст, а лікар лише дивиться на опис
 • лікарняне (L4) лікарі виписують лише в випадку загрозі мами або дитини, адже в Польщі майбутня мама може працювати до дня пологів.

З власного досвіду рокомендую, відразу зареєструватися на візиту до лікаря на NFZ, а перед записом пошукати відгуків про вибраного вами лікаря в інтернеті (наприклад на порталі https://www.znanylekarz.pl/).

Важливо: Щоб мати права отримати одноразову виплату kosiakowe 1 000 зл. після народження дитини, жінка повинна звернутися до лікаря та отримати książeczka ciąży до 10 тижня вагітності.

Читайте також: Список електроних послуг в Польщі, або як обмежити вихід з дому

Які обстеження потрібно пройти під час вагітності ?

 • аналіз на Віл інфекцію
 • загальний аналіз крові
 • аналіз крові на визначення її групи та резус фактору (як що резус негативний, додатково аналіз на анти тіла)
 • цитологія
 • аналіз крові на гератит В
 • тест на глюкозу
 • УЗД 3 рази: на 11-14, 18-22, 28-32 тиждень.

Підготовка до пологів

Як що це ваша перша вагітність, рекомендую записатися до Szkoły Rodzenia, це так звані курси на спеціалісти розповідають як підготовитися до пологів та першого періоду життя малюка. Які права має майбутня мама, загалом дуже багато корисної інформації. Ці курси організовуються при лікарнях безкоштовно але можна піти також на приватні курси. В часах коронавірусу, можна знайти також курси онлайн.

В Польщі майбутня мама самостійно обирає лікарню в які буде народжувати. І в день пологів самостійно звертається до Izbu Przyjęć.

Право на безкоштовне медичне обслуговування під час вагітності та роди належить іноземкам, які мають місце проживання на території Польщі, перебувають у Польщі у зв’язку з наданням статусу біженця або у зв’язку з наданням додаткового захисту їм або членам їхніх сімей. В інших випадках іноземки, що перебувають у Польщі повинні бути застраховані в Національному фонді охорони здоров’я

Читайте також:

Народженя дитини в Польщі, Права Майбутньої Мами на Роботі 

Медиче страхування в Польщі 

Допомога сім’ям з дітьми в Польщі 2019-2020, хто може її отримати

Підвищення Зарплати під Час Вагітності та Декретної Відпустки

close

Приєднайтесь до Мене

Підписуйтесь на мою розсилку та приєднуйтесь до інших підписників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *