Бізнес в Польщі: в яких випадхах можна його не реєструвати

Бізнес в Польщі: в яких випадхах можна його не реєструвати
Поділіться цікавим

Багато іноземців після переїзду в іншу країну задумуються над відкритям власної справи, або перенесення свого бізнеса. Чи варто “стрибати відрузу на глибоку воду”, адеже може бути ситуація, що бізнес котрий добре працював в Україні не пренесе очікуваних результатів в Польщі.

Для того щоб перевірити чи ваша ідея буде успішна, вам не потрібно відразу реєструватися як приватний підприємець в Польщі, або відкривати фірму. Від 30.04.2018 в Польщі , були впроваджені зміни до закону про підприємців, який впровадив на ринок działalność nierejestrowa.

Як що вам цікаво, що потрібно щоб протистувати свою ідею та чи всі іноземці мають на це право, на що потрібно звернути увагу, читайте дальше.

Читайте також: Як стати Приватним Підриємцем в Польщі

Хто може вести незареєстровану підприємнецьку діяльність ?

Протестувати свою ідею в бізнесі не реєструючись Приватним Підприємцем, або не вікриваючи власної фірми. Зможуть лише іноземці котрі мають один з документів:

 • Карту Поляка;
 • Карту Побиту Довгострокового Резидента ЄС;
 • Дозвіл на проживання на визначиний час, який був виданий на підставі Карту Побиту Довгострокового Резидента ЄС, виданою іншою державою ніж Польща членом ЄС, як що така особа обгронтує своє перебування в Польщі;
 • Карту Побиту на Постійне Проживання;
 • Дозвіл на проживання на визначений час, наданий їм як членам сім’ї іноземця з метою воз’єднання з сім’єю
 • Дозвіл на проживання на визначений час, наданий з метою вступу або продовження навчання на денному відділенні вузу або денному відділенні докторантури у Польщі;
 • Дозвіл на проживання на визначений час виданий на підставі шлюбу, з громадянином Польщі, який проживає на території Польщі;
 • Статус біжанця;
 • Додатковий захист.

Іноземці котрі перебувають в Польщі на підставі візи не можуть вести підприємннецьку діяльність.

Читайте також: Як здати в оренду квартиру або кімнату в Польщі

Що таке działalność nierejestrowa?

Ше донедавна особа котра вела на території Польщі діяльність, котра:

 • організовано;
 • наставлену на отримання прибутку;
 • безперервно або періодично;
 • від свого імені.

Повинна була зареєструватися як приватний підприємець (чи обрати іншу форму господарської діяльності для свого бізнесу).

Проте в даний момент часу, як що ви виконуєте перераховані нижче умови ви не мусите поспішати з реєстрацією вашого бізнесу, та платити, що місяця ZUS.

Читайте також: Медиче страхування в Польщі

Які умови потрібно виконати щоб вести działalność nierejestrową?

Ви можете це зробити у випадку:

 • як що ви на протязі останіх 60 місяців не реєструвалися як приватний підприємець. Щоб запобігти розвитку тіньового бізнесу (art. 195 ustawy wprowadzającej przepisy o działalności nierejestrowe), незареєстровану діяльність можуть такоє вести особи котрі, на протяці 12 місяців від початку дії закону (29.04.2018), не реєструвалися як приватні підприємці, або закрили свою діяльність перед 30.04.2017 року;
 • діяльність яку ви зочете почати не вимагає видання дозволів, ліцензій чи акциз;
 • якщо ваш дохід від ведення діяльності на протязі місяця не є більшим як 50% від мінімальної заробітної плати (мінімальна заробітна плата в 2020 році 2600 зл, тобто дохід не може бути вищим як 1300 зл.)

Умови на підставі яких ви зможете вести незареєсровану діяльність, спрямовані більше на тестування свого бізнесу. Приставимо собі ситуація ви пройшли курси веб дизайну і хочете продавати свої роботи в інтернеті. Роботи завантажені на вибрану площадку і на протяці перших трьох м. щомісячний дохід є на рівеі 500 зл за місяць. Потім ви вирішили розвивати свій бренд, включили рекламу почали ділитися своїми роботами в соціальних мережах, і в четвертому (травні) місяці окрім 500 зл які вам вдалося заробити ви отримали замовлення на 1 тис. зл. проте оплата буде за замовлення буде виконана в червні.

Зверніть увагу що в такій ситуації ви вже від червня повині зареєструватися як приватний підприємець, тому що в травні ваш дохід перевищив суму 1300 зл. хоча ви ще не отримали цих грошей.

Читайте також: Відпустка в Польщі. Які види відпусток існують та як правильно їх оформити

Які обовязки має особа котра починає działalność nierejestrową

 • вести спрощену форму обліку продаж;
 • виставити рахунок як що покупець цього хоче;
 • дотримуватися прав стоживачів та RODO.

Не має обовзку виставляти рахунку за продаж послуги/товару лише у випадку як що цього хоче клієнт. Але потрібно записувати (наприклад в exsel) суму кожної продажі та дату (варто також записувати дані клієнта і нр рахунку, як що такий був).

Які податки потрібно прийдеться платити

Податки при нерестровані діяльності потрібно платити раз в році, а точніше при заповнені податкової декларації PIT, яку потрібно вислати до податкової інспекції (в 2020 році термін був до 02.04. але є продовжений до 01.06.).

Вам потрібно заповнити декларіцію PIT 36, а ваші доходи вписати в рубрику –  „działalność nierejestrowa, określona w art. 20 ust. 1ba ustawy”. Перед вирахуванням податку якій потрібно заплатити, підсумуй всі витрати (на свій бізнес). На протязі всього року варто збирати рахунки які звязані з витратами на вашу діяльність (сюди не можна зарахувати витрат за які вам повернули гроші).

Порахувави різницю між сумою доходів і витратами, ви отримаєте прибуток від якого потрібно буде заплатити податок в розмірі 17 %.

Ще однією веоикою перевагою такої форми бізнесу є те що не потрібно платити ZUS . Його прийде платити лише після реєстрації вашого бізнесу.

Успіхів мав!

Читайте також: 

Понаднормові години робота в нічних годинах та в вихідні в Польщі, все що потрібно знати

Види умов працевлаштування в Польщі

Як відкрити рахунок в польському банку

close

Приєднайтесь до Мене

Підписуйтесь на мою розсилку та приєднуйтесь до інших підписників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *