Як здати в оренду квартиру або кімнату в Польщі

Як здати в оренду квартиру або кімнату в Польщі
Поділіться цікавим

В останіх роках українці стали лідерами серед іноземців, які найбільш активно купують житло в Польщі. Про те зараз практично весь світ перебуває на карантині в звязку з Covid-19 і не відомо що буде дальше. Тому багато хто задумується як зменшити витрати, наприклад здати в оренду частину квартири. Для інших це час на інвестиції, наприклад інвестиції в нерухомість. Що потрібно знати здаючи в оренду приватне житло, які податки треба платити і хто це може зробити ?

Чи потрібно реєструватися як приватний підприємець ?

Якщо ви хочете легально здавати в оренду вашу квартиру вам потрібно буде сплачувати податки від отриманого прибутку, форму оподатковання ви обираєте самостійно форму оподатковання, але в вас немає обов’язку реєструватися як приватний підприємець чи відкривати фірму. Згідно з законом повідомити податковій про оренду житла повині лише власники які обрали форму договору najem okazjonalny. Як що ви належите до цієї групи, вам потрібно на протязі 14 днів після підписання договору про оренду зголоситися до податкової. Інші орендарі які вибирають звичайний договір оренди сплачуть податки від оренди.

Важливо: вам не обовязково подавати договір оренди, вам потрібно лише подати заяву.

Читайте також: Як оформити прописку в Польщі (Zameldowanie)

Податки при оренді квартири

Як що ви задумаєтеся над здачею в оренду своєї квартири або її частини, як фізична особа, згідно з Польським законодавством ви можете вибрати один із двох способів оподаткування прибутку: Оподаткування на загальних правилах (Opodatkowanie na zasadach ogólnych) або Єдиний податок (Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych).

Оподаткування на загальних правилах, це система оподатковання в якіє застосовоються два рівні податків від доходу. Як що дохід на протязі року не перевищує 85 528 зл ви сплачуєте 17 % податку, на дохід який є вищий від цієї суми сплачується 32 % податку.

При виборі цієї системи оподатковання ви платите податок від прибутку, тобто від вашого доходу ( суми ореди нерухомості), можна відняти всі витрати (наприклад оплати на ремонт, відсотки від кредиту, амортизація, комунальні і т.д.).

Також вибираючи цю форму оподатковання ви можете скористатися сумую вільною від податків. Тобто як оренда нерухомості це єдине джерело доходу для вас на протязі року, а сума прибутку за рік не перевищує 8 000 зл. тобі не потрібно платити податків. Але не зважаючи на це, вам необхідно буде скласти податкову декларацію PIT на початку наступного календарного року в якій необхідно вказати велечину ваших доходів. Крім того, потрібно платити щомісячний податок (zaliczka na podatek) до податкової від моменту коли дохід в даному каленендарному році перевищить 3091 зл.

Повстає питання, що з податками які ви заплатиди, а прибуток за рік не перевищив суми 8 000 зл. ? Під час розрахунку декларації PIT буде вказано сума податків яку вам повернуть.

Як обрахувати оренду життла на загальних правилах

Ціна орендованої квартири рівна 2 тис. зл., а відсотки за кредит 900 зл. Починаємо рахувати від початку року:

  • січень 2 000 – 900 = 1 100 зл прибуток;
  • лютий 4 000 – 1 800 = 2 200 зл прибуток;
  • березень 6 000 – 2 700 = 3 300 зл прибуток;

В березні твій прибуток є вищий як 3091 зл, а це означає що від цього моменту потрібно сплачувати податки.

3 300*17%- 525,12= 36 зл сума податку яку потрыбно буде заплатити.

Єдиний податок (Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych) – набагато простіша форма розрахунку оренди. Обираючи цю форму оподатковання вам не потрібно буде рахувати ставку податку за кожний місяць та слідкувати чи не перевищоли ви лінітів. Але ця система має також недоліки, обираючи її ви платете % від доходу ( не можна відніти витрати які квартиру) а також не можете використати суму яка не оподатковується. Тобто від 1 зл доходу який ви отримаєте від оренди квартири необхідно буде заплатити податок.

Важливо. Сума податку яку потрібно сплатити нараховується від суми доходу від договору оренди. Наприклад, як що в договорі вказана сума 2 000 зл оренда квартири і 500 зл комунальні, вам прийдеться заплатити податок від суми 2500 зл. Але як що в договорі буде вказано що орендар сам платить за комунальні послуги а ви є лише посередником в переказі грошей сума до опадаткування буде рівна 2 000 зл.

Ставка єдиного податку становить:

8,5 % – як що ваш дохід від оренди не перевищує 100 000 зл за рік,
12,5%, якщо вони перевищують 100 000 зл за рік.

Як обрахувати податок від оренди житла при єдиному податку
згідно з договором ви отримуєте 2 000 зл орендної плати, а в договорі зазначено, що орендар оплачує комунальні платежі самостійно.

2 000 х 8,5% = 170 зл

Яку форму оподаткування вибрати залежить лише від вас. Варто розрухувати та порівняти яка форма оподаткування буде вам вигідніша.

Читайте також:

Як вигідно переказати кошти з Польщі до України

Tarcza Antykryzysowa Грошова компенсація за карантин, при umowa zlecenia або umowa o działo

Види умов працевлаштування в Польщі

close

Приєднайтесь до Мене

Підписуйтесь на мою розсилку та приєднуйтесь до інших підписників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *