Список електроних послуг в Польщі, або як обмежити вихід з дому

Список електроних послуг в Польщі, або як обмежити вихід з дому
Поділіться цікавим

Під час карантину застерігають нас щоб обмежити вихід з дому до мінімуму. Чи можна нормально жити не виходячи з дому, під час карагтину ? Ось список електронічних послуг які доступні в Польщі, не вихідячи з дому.

Кількість хворих осіб в Європі та у світі збільшкється що дня. Як довго буде тривати карантин, важко сказати. Життя сповільнило свій ритм, але час не стоїть на місті і багато справ требуде пробувати зробити сидячи в дома за допомогою компютера чи телефону.

Читайте також: Допомога по Безробіттю Хто їх може отримати і на що можна розраховувати ?

Онлайн-консультація з лікарем. Або як лікуватися не виходячи з дому

Звичайно Кронавірус який зараз поширюється по всьому світі є дуже небезпечний. Але це не єдина хвороба на яку ми можемо захворіти. багато лікарів, а також і хворих стараються пересунути дату консультації в лікаря або проведення процедур на пізніше, як що це можливо. Але є також альтирнативний спосіб консультації з лікарем, за допомогою тел чи відео чату в інтернеті.

Нажаль поки що онлайн консультації з лікарем не доступні для всіх лбжей які мають страхівку NFZ, їх пропонує лише приватне медична служба, такі як Medicover, Enel-Med, Lux Med а також клієнти страхової компінії PZU.

Ціна консультації може бути різною і залежить від спеціаліста:

 • Medicover 120 – 220 зл. ( тел. 500 900 510)
 • Enel-Med 66 – 88 зл. ( тел. 660 307 007)
 • Lux Med ( тел. 22 338 19 03)
 • PZU 59-79 зл. ( тел. 22 505 11 88)
 • Інфолінія Міністерства Здоровя ( тел. 800 190 590 )

Як що ви підозрюєтн в себе Короновавірус, не варто звертатися до сімейного лікаря чи до лікарні. Звернутися потрібно до інфекційної лікарні – https://www.gov.pl/web/koronawirus/lista-szpitali.

Як що після консультації з лікарем ви отримали рецепт, вам не потрібно іти самостійно ло аптеки щоб купити ліки. Це може зробити за вась близька особа, або замовити ліки через інтернет в online Aптеці. Перед замовленням варто порівняти ціни в різних Аптеках ceneo.pl, томі що ціни на той само продукт можуть сутєво відрізнятися.

Читайте також: Медиче страхування в Польщі 

Як вислати лист не виходячи з дому ?

Під час карантину, варто уникати лбдних мість, одним з таких може бути почта. Листоноши досить часто оставляють авізо, щоб забрати лист на почті особисто. Варто памятати що лист зберігажться на почті до 2 тижнів, а потім повертається до надавця. Також за допомогою інтернет поштової платформи Envelo є мождивість замовити сканування вашої почти

Також за допомогою платформи Envelo ви можете вислати традиційний лист не визодячи з дому, для цього потрібно зареєструватися на сайті, написати лист на сайті або додаємо його як документ pdf. За допомогою цього сервісу такоє можна висилати посилки та стежити де знаходиться посилка на котру ви чекаєте.

ePUAP – Електрона платформа державних послуг

Як що ви мажте aktywny profil ePUAP, ви можете вирішити багато своїз справ в Ужендах, не виходячи з дому. Послуги сервісу постійно поширюються, на сьогоднішній день сервіс можні скористатися з послуг:

 • Місцевих органів влади, в тому числі районні Urzędy Gminy: повідомити  про втрату або знищення водійських прав, повідомити  про продаж автомобіля, поміняти водійські права, прописка (zameldowanie);
 • Судовий реєстр KRS: реєстрація підприємства;
  Соціальне Страхування ZUS: перевірка історії сплачених страхових внесків, лікарняних листів;
 • Національний фонд охорони здоров’я  NFZ : отримати карту EHIC (European Health Insurance Card) перед поїздкою за кордон;
 • Податкова Інспекція Urząd Skarbowy: реєстрація приватного підприємця, оплата податків, отримання довідок;
 • Реєст Кримінальних Справ KRK: отримати свідоцтво про несудимість;
 • Реєстр Цивільного Стану USC: реєстрація свдоцтва про народження дитини, дублікати документів;
 • інші органи державного управління (центральні, районі і місцеві) та державні установи : подання заяви на отримання  карти великої сім’ї; надішліть загальний лист у випадку якщо, немає форми для вирішення вашої справи.

Справи які не можна вирішити через інтернет наприклад Посвідченя Водія чи реєстрацію автомобіля, варто зателефонувати до уженду і запитати в яких годинах вони зараз працюють.

Є також ще декілька інших платформ за допомогою яких ви зможете вирішити свої страви з Ужендом через інтернет. Emp@tia   – це портал Міністерства Праці та Сімейної політики, за його допомогою можна вислати заяву на отримання соціальної допомоги (Сім’я 500 +, Карта Великої Сім’ї, Програма “Dobry Start”, Список яслів та дитячих клубів, Turnusy rehabilitacyjne – Ośrodki, Turnusy rehabilitacyjne – Organizatorzy, Rejestr Jednostek Pomocy Społecznej )

Також для контакту з ZUS є портал ZUS PUE, за допомогою якого ви зможете вирішити всі свої справи. В разі поьреби оригінали документів поьрібно буде вислати або занести особисто ло 14 днів після завершення карантину.

Читайте також: Допомога сім’ям з дітьми в Польщі 2019-2020, хто може її отримати

Закупи Онлайн

Споживчі товари можна здійснити в інтернет магазинах:

Ціни на продукти в інтернет магазинах є подібні як в стаціонарних, деякі продукти є дешевші, а де що дорожче. Інтернет магазини роблять більшу націнку щоб покрити витрати на упаковку, та додатково можуть брати гроші за доставу замовлення.

Окрім вище переразованих магазинів в Польщі існує багато інтернет площалок та магазинів в яких можна придбати практично все.

Важливо. На період карантину багато магазинів в Польщі, пропонують безкоштовну доставку замовлення а також знижки на багато своїх продуктів.

Одним з найбільгих інтернет сервісів де можна знайти практично кожний продукт є Allegro.pl, на час карантину алегро пропонує для своїх клієнтів безкогтовну програму Smart (покупці які роблять замовлення на сайті мають можливість не платити за доставку своїх замовленнь до пунктів InPost, умовою є покупка на суму 40 зл або більше).

Ще однією платформою де можна здійснити покупки в інтернеті є amazon.de. Amazon є одним із перших інтернет-сервісів світу, де продають товари щоденного вжитку. На сьогодні це найбільша у світі е-компанія за обігом коштів від продажів.

Платформа empik.com, на цьому порталі модна знайти різноманітні товори: від книг до побутової техніки.

Важливо. Компанія Емпік проводить акцію в звязку з карантином. Для своїх клієнтів компанію відкрила безкоштовний доступ до послуги Empik Premium, на 2 місяці. Завдяки цьому клієнти зможуть безкоштовно користуватися бібліотекою електронних книг, аудіокниг, радіопрограми та подкастів. А також безкоштовна доставка товарів.

Популярні сайти одягу та взуття

А також аутлет магаини популярних марок

Практично всі торгові мережі пропонують також покупки онлайн це Reserved, Sinsay, Zara, H&M, Pull&Bear, Mango, Esprit, Bershka, Terranova тощо.

Продукти для дітей: Empik, Smyk, Świat dziecka а токож Lidl

Читайте також:

Види умов працевлаштування в Польщі 

Як купити та зареєструвати Авто в Польщі

Підвищення Зарплати під Час Вагітності та Декретної Відпустки 

Як стати Приватним Підриємцем в Польщі 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *