Як купити та зареєструвати Авто в Польщі

Як купити та зареєструвати Авто в Польщі

Багато інозенців в цьому числі і Українці, вирішують придбати власне Авто. Ціни в порівняні з Україною у Європі є привабливі. Отже що потрібно знати як що ви задумалися над покупкою автомобіля в Польщі?

При купівлі Авто потрібно вирішити чи купляти новий автомобіть з салону ціна якого є значно вищою від Автомобілів на вториному ринкую. Вибираючи першу варянт вам необхілно визначитися лише з маркою та моделю Авто. Але як що ви вирішили все таки купити машину з вториного ринку, треба перед покупкою перевірити її стан технічний та документи.

Читайте також: Профіль ePUAP. Для чого варто його створити?

Договір купівлі-продажу

Коли ви вже знайшли Автомобіль який вам підходить, це ще не кінець. Варто ретельно переглянути договір Купівлі-Продажу, адже коли договор складений добре, у випадку виявлення прихованих дефектів, ви зможете вимагати відшкодування. Тому старайтеся вписати в договір як омога більше даних. У договорі варто вказати:

 • дані продавця і покупця, тобто ім’я, адреса проживання і номер паспорта (або іншого документа, що засвідчує особу), у випадку як що Авто має декількох співласників варто вписати дані всіх;
 • інформація про транспортний засіб: марка, модель, реєстраційний номер і номер VIN;
 • також варто вказати пробіг, пошкодження ( як що такі є) та додатки які додані до машини.
 • інформацію про особу, яка буде сплачувати податок на цивільно-правові угоди. Врахуйте, що законодавством заборонено покладати цей обов’язок на продавця.

Не варто погоджуватися нa заниження реальної вартості авта в договорі. Після підписання договору ви платите гроші а друга сторона передає вам ключі та документи:

 • техпаспорт (Dowód Rejestracyjny),
 • транспортну картку (Karta Pojazdu),
 • страхівку
 • екземпляр підписаного договіру купівлі-продажу (якщо це приватна особа) або фактуру VAT (якщо, наприклад, йдеться про комісійний автомайданчик).

Читайте також: Гостьова віза в Польщу

Податок при покупці Авто

Розмір податку становить 2 % від вартості вказаної в договорі купівлі-продажу. Покупець на протязі 14 днів від дати підписання договору повинен сплатити податок. Окрім сплати податку порібно заповнити дерларацію PCC-3 (podatku od czynności cywilnoprawnych) та вислати на адрес податкової інспекції за місцем проживання.

Законон передбачено вийнятки для певних катнхорій населення, котрі звільнені від сплати цього податку. Зокрема це стосується інвалідів, які купили транспортний засіб для власних потреб, або якщо вартість автомобіля не перевищує 1000 злотих.

В ситуації, як що ви вирішите продати придбане вами Авто в період менше як 180 днів від дня закупу, вам необхідно буде заплатити податок на прибуток. Цей податок платиться прискладанні декларації PIT 36 (Інші джерела), до квітня наступного року (при продажі автомобіля в 2020 році, заповнити декларацію і сплатити податок необхідно до квітня 2021 року). При розрахунку податку слід підсумувати всі кошти які були потрачені на покращення стану автомобуля, що допоможе зменшити суму податку. При продажі Авто продавець зобов’язаний протягом 30 днів повідомити у відділ комунікацій (wydział komunikacji) міського управління про факт продажу (чи дарування) транспортного засобу.

Читайте також: Види умов працевлаштування в Польщі

Реєстрація Автомобіля

Після підписання договору Купівлі- Продажу, у вас є 30 днів щоб зареєструвати Автомобіль. Для цього необхілно зібрати всі необхідні документи, та звернутися з ними у відділ реєстрації транспортних засобів (Dział rejestracji pojazdów) в місцевому управлінні, також можна зробити реєстрацію через інтернет . В Варшаві для реєстрації транспортних засобів іноземцям потрібно звернутися до Уженду за адресою ul. Leona Kruczkowskiego 2 . Які документи потрібно приготовити:

 • заповніть заяву ( wniosek (formularze dostępne są również w Urzędzie));
 • Копію Договіру купівлі-продажу ( у випадку придбання Авто на фірму фактура VAT);
 • Техпаспорт (Dowód Rejestracyjny) ;
 • Транспортна картка (Karta Pojazdu), як що була видана;
 • Номерні знаки;
 • Довіреність, як що ви не можете прийти особисто ( wzór przykładowego pełnomocnictwa);
 • Дійсний закордоний паспорт;
 • Документи, які засвідчать право легального перебування на території Польщі (біометричний паспорт, паспорт з візою, карта тимчасового або сталого побиту, карта довготермінового резидента ЄС  тощо);
 • Підтвердження тимчасової прописки в Польщі (Zameldowanie).

Після подачі вище вказаних документів, новий власник отримує тимчасовий техпаспорт, котрий дійсний на протязі 30 днів, але протягом 1-3 тижнів від подачі документів власнику повині видати вже постійний техпаспорт.

Оплати

Оплата за видачу: Ціна в зл.
Звичайні реєстраційні номери    80,00
Індивідуальні реєстраційні номери1000,00 
Техпаспорт    54,00 
Тимчасовий дозвіл    13,50 
Контрольна наклейка     18,50 
Легалізаційна наклейка     12,50 
Реєстраційна оплати       2,00 
РАЗОМ (у разі звичайних реєстраційних номерів)    180,50 
РАЗОМ (у разі, якщо власник забажає залишити собі попередні реєстраційні номери)       81,00 
РАЗОМ (у разі індивідуальних номерів)1100,50 

Як що Авто було зареєстроване в тому самому районі чи місті, немає обовязку змінювати номерні знаки (ціна реєстрації авто буде 81 зл.)

Обов’язок реєстрації транспортного засобу та умови її здійснення визначають положення Закону про дорожній рух. Відповідно статті 73, реєстрацію транспортного засобу здійснює, на вимогу власника, староста. Староста видає свідоцтво про реєстрацію, реєстраційні номери та контрольну наклейку, якщо вона потрібна.

Читайте також: Відпустка в Польщі. Які види відпусток існують та як правильно їх оформити

Страхування

Під час купівлі Авта ключовим питанням є активне страхування ОС, як що страхівка є відсутня продавець може бути притягнутий до фінінсової відповідальності. Варто також памятати що при зміні власника страхова компанія має право перерахувати вартість страхівки ОС, а новий власник має можливість змінити страхову компанію. Не залежно чи ви купляєте Авто від знайомого чи на ринку, машина завжди повина мати дійсну страхівку ОС.

При купівлі Авта новий власник отримує лише страхування OC, інші види страхування, як що такі були (auto casco, od następstw nieszczęśliwych wypadków або assistance)- анульовуються.

При покупці машини новий власник має можливість використовувати передану йому страхівку попереднім власником до її закінчення.

Важливо. Страхівка важається дійсною лише на період її оплати. Тобто, як що попередній власник уклав угоду з страховою компанією на рік але оплатив лише перші 3 місяці, тоді страхівка буде дійсною лише до 1 квітня, а після цього новий власник повинен оплатити наступний внесок, як що він цього не зробити страхівка буде не дійсна.

Страхівка яку ви приймаєте при купівлі Авта від попереднього власника не продовжується автоматично. Тому дуже важливо звернути увагу на термін дії страхівки, бо навіть за одинь день перерви в страхівці ви можете отримати штраф.

Окрім страхування ОС яке є обовязкове в Польщі, є ще інші види страхування які є добровільні, а саме:

 • AC – страхування Авта від крадіжки та пошкоджень;
 • NNW – страхування віл нещісних випадків ( існує в двох варянтах для водія або для водія і пасажирів)
 • Assistance – цілолоьова технічна допомога у випадку аварії або поломки машини. А також допомога медична і правова не лише для водія а також для пасажирів даної машини.
 • Зелена карта -страхування у випадку виїзду за територію ЄС, ця страхівка зазвичай є безкоштовною при покупці ОС, але щоб її отримати потрібно повіломити страхову компанію.

Як що ви вирішили скористатися з добровільного стразування вашого Автомобіля, перед покупкою варто ретельно переглянути та проаналізувати умови договору та випадки в яких страхова компанія не покриває збитки. Пропозиції страхових компаній можуть значно відрізнятись.

Ціна на страхування коливається від кількох сотень до кількох тисяч злотих на рік. Від чого залежить ціна? Зокрема, від досвіду водіння, виду страхування та стану машини. Для того щоб порівняти ціни на пропозиції страхових компацій притисніть тут.

В разі продажу автомобіля, треба негайно повідомити страховика про цей факт. У заяві треба вказати дату договору купівлі-продажу, повну інформацію про продавця і покупця, включаючи номери PESEL та дані транспортного засобу.

Читайте також:

Лікарняний під час відпустки в Польщі. Що потрібно знати ?

Медиче страхування в Польщі 

Як стати Приватним Підриємцеякм в Польщі

Допомога по Безробіттю Хто їх може отримати і на що можна розраховувати ?

close

Приєднайтесь до Мене

Підписуйтесь на мою розсилку та приєднуйтесь до інших підписників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *