Підвищення Зарплати під Час Вагітності та Декретної Відпустки

Підвищення Зарплати під Час Вагітності та Декретної Відпустки
Поділіться цікавим

Чи варто добиватися підвищення зарплати на роботі, в ситуації коли ви чекаєте на дитину ? Чи підвищення зарплати під час вагітності, буде мати сплив на суму виплат в декреті? А може навпаки створить проблеми, та контроль з ZUS для вашого працедавця ?

Підвищення заробітної плати під час Вагітності

Мабуть часто майбутні мами задумуться питанням – чи варто старатися отримати підвищення зарплати ? Чи буде мати це вплив на виплати піл час декрету ? Загалом можна сказати що сума декретної виплат – це середня зарплата за останні 12 місяців.

Отже, як що ви отримаєте аванс за два-три місяці до родів, то сума декретних виплат зросте на не велику суму, адже це середня зарплата за останій 12 місяців. Проте як що подбати про підняття заробітної плати на початку вагітності, тоді це буде мати економічний сенс. Візьміть під увагу що значне підвищення заробітної плати може, загрожувати контролі з ZUS у вашого працедавця. Звичайно така ситуація не виникає завжди, але в разі контролі ZUS може заморозити ваші виплати до закінчання справи, що може потривати навіть декілька місяців.

Важливо памятати що середня з останіх 12 місяців рахується від дня першого лікарняного у звязку з вагітністю. Приклад жінка заробляла 3 тис. зл на протязі 2 останіх років, будучи на першому місяці вагітності працівниця отримала вищу зарплату на 500 зл, що тобто 3,5 тис зл. будучи на 3 місяці вагітності жінка пішла на лікарняне в звязку з вагітність, на період 20 днів. Декретні виплати потрібно рахувати в наступний чином (3*10 +3,5*2)/12= 3083 зл.

Як що ви отримали підвищення зарплати будучи на перших місяцях вагітності або може ще і перед вагітністю, подумайте чи варто вам іти на лікіарняне в звязку з вагітністю. Під час лікарняного ви отримуєте 100 % заробітнох плати, але як це вплине на найбутні виплати в Декретні Відпустці ? Альтернативою до виходу з цієї ситуації є лікарняне по стані злоровя яке не звязане з вагітністю, таке лікарняне оплачується 80 % від заробітної плати, але не впливає на розрахунок декретних виплат.

Читайте також: Робота під час декрету в Польщі. Або як отримати навіть 180 % зарплати ? 

Підвищення зарабітної плати в часі Декретної Відпустки

А як виглядає ситуація, коли ви вже перебуваєте в Декретній Відпустці ( na urlopie macierzyńskim albo na urlopie rodzicielskim) і отримуєте інформацію що фірма в які ви працюєте планує підвищити зарплату своїм працівникам.

Згідно з Кодексом Праці у Польщі ( Kodeks Pracy i szukamy art. 1832 ), мама має право після декрету повернутися до своєго працедавця:

  • на посаду яку займала перед декретом або на посаду яка буде не нища попередні
  • отримувати зарабітною платою таку саму як була перед декретом, або вищу.

Отже як що ви вже перебуваєте в Декретній відпустці, або на лікарняному у звязку з Вагітністю, підвищення заробітної плативас не стосується! Ви зможете отримати свою підвишку лише в моменті коли повернетеся на роботу після Декретної Відпустки ( po urlopie macierzyńskim, rodzicielskim czy wychowawczym).

Читайте також:

Baby Box або Пакунок для кожного варшавського малюка 

Повернення на роботу та грудне вигодовування

Із декрету в декрет. Нова вагітність у декретній відпустці

Народженя дитини в Польщі, Права Майбутньої Мами на Роботі 

2 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *