Certyfikat rezydencji podatkowej – що це Чи потрібен він мені ?

Certyfikat rezydencji podatkowej – що це Чи потрібен він мені ?

Ви плануєте почати роботу в Польщі а може вже працюєте ? Польстка фірма під час прийняття іноземця на роботу, може прости вас Довідку-підтвердження статусу податкового резидента (Certyfikat rezydencji podatkowej). Цей документ, необхідний для правильного розрахунку податків від доходів, отриманого іноземцем у Польщі, а саме уникнення подвійного оподаткування.

Читайте також: Як розрахувати PIT в Польщі, за 2019 рік ? 

Як отримати Certyfikat rezydencji podatkowej

Для отримання Довідки слід звернутися до Податкової за місцем проживання, де на відповідному бланку CFR-1(5) подати заповнити заяву в які вказується особисті дані іноземця, до заяви необхідно долучити копію паспорту та квитанцію про оплату послуг в розмірі 17 зл. Як що на сертифікаті не вказана дата на скільки він був виданий, тоді важається що діє він 12 місяців.

Важливо. Certyfikatu rezydencji podatkowej не є обовязковий, але якщо працівник отримав PIT 11 але не має Certyfikatu rezydencji podatkowej повинен написати письмові заяву, в якій буде вказано його дані а також підтвердження що центер його житєвих інтересів є в Польщі.

Imię i nazwisko
Adres zamieszkania w Polsce

Dane zakładu pracy
Adres

Oświadczam, że dla celów podatkowych pozostaję/nie pozostaję polskim rezydentem podatkowym, w szczególności:

  • Posiadam/nie posiadam na terytorium Rzeczypospolitej centrum interesów osobistych lub gospodarczych (ośrodek interesów życiowych) lub
  • W roku XXXX przebywam/nie przebywam na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dłużej niż 183 dni.

Ponadto informuję, że:

  • Posiadam/nie posiadam polski numer identyfikacji podatkowej/numer PESEL: podać
  • Legitymuję się następującym dokumentem wydanym przez państwo miejsca zamieszkania: KRAJ – Rodzaj dokumentu – numer dokumentu

Informuję, że moim adresem zamieszkania w kraju rezydencji podatkowej – na Ukrainie – jest: [podać adres]

Podpis
imię i nazwisko

www.platnik.e-pity.pl

Хто такий податковий Резидент?

Люди які працюють у Польщі або ведуть на її території гоcподарську діяльність, можна поділити на дві групи: податкові резиденти та нерезиденти. До якої грури відноситися ви і які декларації не обхідно скласти читайте дальше.

Податковий резидент– це громадянин Польщі або іноземець який отримує доходи та проживаї на території країни 183 дні або більше днів на протязі календарного року. Ця група людей складає декларацію PIT і має можливість повернути частину сплачених податків за попередній рік.

Важливо. Якщо іноземець принесе довідку Резидента податкової України й ствердить, що сім’я проживає в Україні. Майно і нерухомість також знаходиться в Україні. У Польщі платник Податків залишає лише частину своїх заробітків, необхідних для утримання самого себе, а центр життєвих інтересів платника податків в Україні — тоді такий працівник вважається податковим резидентом України, а в Польщі підлягає обмеженому податковому зобов’язанню.

Читайте також: Виплати по Ьезробіттю в Польщі. Хто їх може отримати і на що можна розраховувати ? 

Варто зазначити, що складати декларацію PIT, потрібно також особам котрі на момунт подання (лютий -квітень наступного року) не працюють в Польщі, або перебувають за кордоном. Найчастіше іноземці які є податковими резедентами Польщі і не ведуть на її території підприємнецької діяльності повині скласти декларацію PIT-37.

Податковий нерезидент – це особа яка проживає чи проживала на території Польщі менше як 183 дні в році, але отримувала тут дохід. Розрахунок податків такої особи проводиться за умовами 2-сторонніх договорів, угод про уникнення від подвійного оподаткування (оподаткування двома державами). Ця група людей складає декларацію IFT-1 i IFT-1R. Всі хто заповнює декларацію IFT i IFT-1R, не заповнюють деларацію PIT-37, а також не можуть повернути собі податки в Польщі.

Декларацію PIT за 2019 рік, як і в попередньому році, за нас розраховує податкова інспекція, що значно спрощує цю процедуру. Але не зважаючи на це платники податків мають право самостійно розрахувати сплачені податки за попередній рік, та вислати декларацію в формі електронічні чи в формі паперовій занести особисто до податкової, або вислати почтою.

Важливо. Декларацію PIT-37 в 2020 році необхідно скласти до 2 квітня 2020 року, на повернення податків (як що такі будуть), чекати прийдеться до 45 днів. Як що з деклараці виникає не доплата податку за попередній рік, здійснити її потрібно до 30 квітня 2020 року на рахунок податкової .

Читайте також:

Робота підчас декрету в Польщі. Або як отримати навіть 180 % зарплати ?

Baby Box або Пакунок для кожного варшавського малюка

Медиче страхування в Польщі

Лікарняний під час відпустки в Польщі. Що потрібно знати ? 

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *