Як розрахувати PIT в Польщі, за 2019 рік ?

Як розрахувати PIT в Польщі, за 2019 рік ?
Поділіться цікавим

На початку кожного року (до 02.03.2020) працедавець розсилає для свої працівників декларацію PIT-11. Про те не кожний знає що потрібно з ним робити.

PIT — це податкова декларація на доходи фізичних осіб (ПДФО), яку складають за минулий рік, тобто у 2020 ми складаємо декларацію за 2019. Оподаткуванню підлягає не лише громадяни Польщі, а так же іноземці які досягли 18 років та працюють у Польщі, не зважаючи на підставі якого договору вони працют/працювали: трудовий договір (umowa o pracę), договір підряду (umowa o dzieło) та договір доручення (umowa zlecenia).

Читайте також: Certyfikat rezydencji podatkowej – що це Чи потрібен він мені ?

PIT-11 та PIT-37 у Польщі — що це?

Протягом року працедавець робить відрахування від вашої зарплати. Ці податки і становлять різницю ніж заробітною платою брутто і нетто. Сума цих відрахувань є різною. Тому на кінець року працедавець створює декларацію PIT-11, для кожного працівника. Працівник на підставі отриманого документу PIT-11 складає PIT-37.

Pit за 2019 рік, як і в попередньому році, за нас розраховує податкова інспекція, що значно спрощує цю процедуру. Але не зважаючи на це платники податків мають право самостійно розрахувати сплачені податки за попередній рік, та вислати декларацію в електроному форматі чи паперовому занести особисто до податкової, або вислати почтою.

Важливо. Декларацію PIT-37 в 2020 році необхідно скласти до 2 квітня 2020 року, на повернення податків (як що такі будуть), чекати прийдеться до 45 днів

Читайте також: Види умов працевлаштування в Польщі

Квота доходу, вільного від податку

Існує сума доходу, вільного від податку, яка в 2019 рокці становила  8000 злотих за рік.  Для тих, хто заробляє понад 8000 злотих, ця квота пропорційно зменшується (чим більшим був дохід даної особи, тим меншою є вільна від податку квота).  Особи котрі в 2019 році дохід котрих не перевищив -8000 злотих, не платять податків.  Для тих, хто заробляє понад 8000 злотих, ця квота пропорційно зменшується (чим більшим був дохід даної особи, тим меншою є вільна від податку квота). Більше інформації на цю тему можні знайти по силці https://www.e-pity.pl/kwota-wolna-od-podatku-pit-kalkulator/

Відрахування та пільги

Заповнюючи декларацію за 2019 рік варто звернути увагу, на пільги з яких ви можете скористатися для зменшення вже заплаченого вами податку.

 • Пільга на дітей на сьогоднішній час є найпопулярнішою у батьків, платників податку в Польщі;
 • Пільга на інтернет як що платник податку має укладений договір на користування інтернету, має право відрахувати витрати на нього в своїй податковій деклакації (Увага. пільгу можна використовувати лише 2 роки);
 • Пільга на ліки або реабілітацію – пільги на лікування як самого платника податку так і осіб які є на його утримані, розрахунок суми – це витрати на ліки мінус 100 zł в місяць.
 • Пільга на перший дім (Ulga termomodernizacyjna) – з 2019 року (розрахунок PIT в 2020 році) платникам податків,які є власниками або співласниками булинку для однієї сім’ї мають право на податкову пільгу. Сума (максимум – 53 000 zł) включає витрати на придбання будівельних матеріалів, обладнання та послуг, пов’язаних з реалізацією проекту термомодернізації, який буде завершений протягом 3 послідовних років, рахуючи з кінця податкового року, в якому були зроблені перші витрати. для підтвердження понесиних витрат необхідно зберігати рахунки.
 • Відрахування від доходів (включаючи виплату IKZE, повернення надплат) – сума внесків (до відрахування від податку (не більше 5 718 zł) на індивідуальний пенсійний рахунок, які були внесені платником податків у податковому році.
 • Пільга на доходи за границею – відгоситься до платників податку які на протязі року отримували дохід закордоном, сума відрахувань 100 % доходу отриманого закордоном.
 • Пільга за благодійнецтво та донорство – платники податку мають право на підьги пов’язані зі сплатою благодійних внесків на костел і/або на благодійні організації, а також ща донорство крові.
 • Інші

Читайте також: Допомога сім’ям з дітьми в Польщі 2019-2020, хто може її отримати

Розрахунок податку в Польщі спільно з дружиною/чоловіком або дітьми

У Польщі є можливість розрахувати податкову декларацію спільно з одним з подружжя або мати/батька одиночки(ака) спільно з неповнолітньою дитиною. В цьому випадку сума доходів ділиться на кількість осіб в декларації і податки нараховуться на це велечину. В моменті розрахунку декларації потрібно зазначити Wspólnie z małżonkiem.

Спільний розрахунок податку з дружиною/чоловіком вигідний коли різниця між їх доходами є досить значною. Наприклад, коли сумарний дохід чоловіка в рік складає більше, ніж 85 528 злотих, а дружини – менше. Також це вихідно в ситуації коли один з подружя не отримує доходу.

Для того щоб розрахувати декларацію спільно необхідно щоб:

 • обоє  (і чоловік, і дружина) проживали в Польщі не менше 183 днів на рік;
 • подружжя мало спільне майно;
 • чоловік і жінка були подружжям протягом усього року, за який складається PIT.

Як шо у вас виникають сумніви яка форма розрахунку декларації буде в вашому випадку вигідніша. Слід попробувати розрахувати декларації окремо і разом, порівняючи результати ви побачите яка форма буде для вас коришніша.

В Польщі також є можливість проводити розрахунок податків за попередній рік спільно з дитиною, але для цього необхідно щоб:

 • батько/мати чи опікун не перебувати у шлюбі (особа незаміжня/нежоната, вдівець/вдова, розлучений/а)
 • виховувати дитину (як батько/мати або опікун) віком до 18 років
 • виховувати дитину (як батько/мати або опікун) віком до 25 років, яка зараз навчається в навчальному закладі і не отримує жодного доходу, або дохід, звільнений від податку (до 8 000 злотих/рік)

Читайте також: Народженя дитини в Польщі, Права Майбутньої Мами на Роботі

Cпособи повернення надплаченого податку

 • Почтовий переклад: за адресою, вказаною в декларації.
 • За попереднім записом в податковій інспекції
 • На банківський рахунок: для цього заповнюється бланк ZAP-3 – (zgłoszenie aktualizacyjne osoby fizycznej będącej podatnikiem) який можна вислати разом з декларацією або окремо на адрес того самого уженду. Дану інформацію не потрібно подавати щорічно, але як що ви змінили нр рахунку тоді бланк потрібно заповнити ще раз.

Куди потрібно відправити заповнену декларацію ?

Декларація потрібно надіслати до податкової інспекції за місцем проживання іноземця в Польщі. У разі переїзду береться місце проживання / перебування за станом на 31 грудня 2019 року.

Читайте також:

Як повернути податок на дітей з PIT за 2019 рік

Робота підчас декрету в Польщі

В які Польські Банки найкраще класти Гроші на Депозит 

Як стати Приватним Підриємцем в Польщі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *