Як повернути податок на дітей з PIT за 2019 рік

Як повернути податок на дітей з PIT за 2019 рік
Поділіться цікавим

Іноземці які офіційно працють в Польші, та є резидентами податковими цієї країни (перебувають в році більше як 180 днів, на території Польші). Можуть скористатися з податкової пільги на дітей.

Грощі на дитину можуть повернути, при розрахунку податкової декларації PIT-37 або PIT -36, мають можливість повернути батьки дитини, законі опікуни або прийомні сім’ї, як що вони сплачують податки на території Польщі.

Як що ви в попередніх роках користалися пільгами на дітей заповнюючи додаток (PIT/O) при розразу декларації PIT-37, тоді в 2020 році податкова братиме дані з поперередніх декларацій батьків яких охоплює пільга. Якщо ви подаватимуть декларацію PIT-37 вперше, а ваші діти не мають номера PESEL, то для повернення податків на дитину додаток PIT/O все-таки доведеться заповнити вручну.

Читайте також: Як розрахувати PIT в Польщі, за 2019 рік ?

Хто може повернути податки на дітей в 2020 (за 2019 рік) ?

 1. Гроші можна повернути лише на дітей які є неповнолітніми, а рлатник податку являється такій дитині одним із батьків, зпеоним опікуном або виконує функцію прийомної сім’ї на підставі рішення суду.
 2. Гроші мона повернути для дітей, не зважаючи на їх вік, як що дитина є інвалідом.
 3. Гроші можна повернути на дітей до 25 років, які навчаються в школах або вищих навчальних закладах (мають статус учня або студента), в Польщі або в інших крахнах. Якщо в податковому році (2019), дитина не отримала доходу вищого як 3089 зл, до цієї суми не враховуються пенсії або інші соціальні виплати.
 4. Гроші можуть повернути собі як хтось один з батьків так і двоє, але загальгі сума не зміниться. Батькам потрібно домовитися між собо. за які місяці будуть повертатися гроші на дитину ( кількість місяців може бути різною, але в сумі повина бути рівна 12 місяцям).
 5. Гроші не можна повернути як що Платник податку є приватним підприємцем і розраховує податки на підставі лійного податку (Podatek liniowy), єдиного податоку для підприємців (Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych) (за вийнятком дохлдів від оренди привітної нерухомості)  або податкової карти (Karta podatkowa).

Читайте також: Що таке PIT в Польщі

Як отримати повернення податку на дитину яка проживає на Україні ?

Як що один з батьків працює в Польщі, а дитина проживає на території іншої країни (наприклад України), повернення податку є можливе, потрібно лише при заповнені декларації PIT-37 або PIT-36 зазначити віконичко ulga prorodzinna, а в декларації PIT/0 вказати дані дитини імя, прізвище, номер PESEL (як що є), дату народжкння і місяці на які повинен бути повернутий родаток.

Увага. Як що дитина народилася останього дня місяця платник податку має право відрахувати податок за цілий поточний місяць.

Читайте також: Бізнес в Польщі

Повернення податків за 2019 рік, на яку суму можна розраховувати і як це зробити?

Щоб повернути гроші з податку на дітей за 2019 рік, до 2 квітня 2020 року слід подати податкову декларацію на друку PIT-37 до якої неоюхідно додати форму PIT/0, в якій необхідно вказати наступні дані:

 • в частині C форми впмсати кількість дітей на яких поширюється пільга та суму до повернення з податків;
 • в частині E вписати дані дітей, PESEL і дати їх народження,
 • потрібно зазначити, на які місяці ви хочете повернути податок або за весь рік.

Отже на яку суму ви можете розраховувати ?

 • одна дитина – 1112,04 зл/рік (92,67 зл за місяць);
 • дві дитини, на кожну дитину – 1112,04 зл/рік (92,67 зл за місяць);
 • три дитини, на перших двох дітей – 1112,04 зл/рік (92,67 зл за місяць), на третю дитину – 2004, 04 зл/рік (166,67 зл за місяць)
 • коли в сімї є чотири або більше дітей, повернення податків є відповідне на перших двох по 1112,04 зл/рік (92,67 зл за місяць), на третю – 2004, 04 зл/рік (166,67 зл за місяць)б на четверту і кожну наступну дитину – 2700 зл/рік (225 зл за місяць).

Читайте також: Медиче страхування в Польщі

Скільки ви заробили – хто може скористатися з повернення податку ?

Хоча дописати дитину до своєї декларації податкової може кожен та не всі хможуть отримати, повернення коштів. Отже скільки потрібно заробляти щоб, скористатися з пільги на дитину ?

Право на повернення податку мають батьки котрі виховують одну дитину і заробляють на протязі року не більше, як 56 000 зл.

Як що подружя розраховує декларацію разом, їх дохід за попередній рік не повинен перевищувати 112 000 зл, ця сама сума береться до уваги коли говоримо про мати чи батька одиночку.

З 2019 року в Польщі податкова самостійно заповнює деклараці PIT про доходи платників податку, та розсилає їх адресатам.  Готовий документ доступний в електронній формі на порталі Податкової адміністрації e-PIT. Його можна редагувати і доповнювати.

Читайте також:

Лікарняний під час відпустки в Польщі. Що потрібно знати ?

Umowa zlecenie: на що варто звернути увангу

Допомога сім’ям з дітьми в Польщі 2019-2020, хто може її отримати

27 Comments

   1. Доброго дня, при заповнені декларації Піт-37 вам необхідно заповнити форму Піт-0 (частина-E), в якій ви повині вказати дані дітей: імя і прізвище(як в паспорті) дату народження, нр песель, як що є та кількість місяців за які має за які має бути повернений податок. Зверніть увагу як що наприклад дитина народилася наприклад 30.12.2019 то ви маєте правл повернути собі податок за грудень місяць (місяці є неподільні).

 1. Доброго дня,
  по відліку на дітей, які в Україні.
  1. ЯЯкщок рахувати кількість місяців? Це сумарна кількість проведеного батьком/матір’ю часу на праці в Польщі? Якщо праця була повний рік, то це 12 місяців?
  2. За менше, чим 180 днів (скажімо, 4 місяці пропрацював батько) можна вписати дітей в ПІТ, якщо діти на Україні?
  Дякую за відповіді.

  1. Доброго дня
   1. Як що діти знаходяться під опікую батьків на протяці 12 місяців, то в піті можна зазначити всі 12 місяців, як що опіка над дітьми є поділина між батьками наприклад 2 місяці опікуном датей є батько а 10 мати, тоді в піті потрібно відрахувати ту кількість місяців коли діти є на вашому утримані.
   2. як що ви є Податковим резидентом Польщі тобто перебували на її території період більше як 180 днів на протязі календарного року ви можете відрахувати в піті місяці за які були срлачені подітки. У випадку як що ви перебували на території Польщі період менше як 180 днів, працедавецт не виставляє вам Піт-11, а документ Форми IFT-1 і IFT-1R – це типи податкової декларації, які подаються в тому випадку, якщо іноземець, який отримує дохід в Польщі, не є податковим резидентом Польщі. Всі хто отримує декларацію IFT не може повернути податок в Польщі і декларіцію PIT-37 заповнювати не потрібно.

   1. Добридень. Поясніть мені, будь ласка. Стандартна ситуація – якщо працював офіційно в Польщі протягом року більше 180 днів, але від різних роботодавців, й від останнього роботодавця отримав декларацію IFT-1R, так як від нього працював, на кінець року, менш ніж 180 днів. Так у мене було в 2018 році і раніше. Резидента оформив тільки у 2019 році. І що тепер, не зможу повернути податок за 2018 р. ні на себе, ні на дитину?

 2. Добридень. Поясніть мені, будь ласка. Стандартна ситуація – якщо працював офіційно в Польщі протягом року більше 180 днів, але від різних роботодавців, й від останнього роботодавця отримав декларацію IFT-1R, так як від нього працював, на кінець року, менш ніж 180 днів. Так у мене було в 2018 році і раніше. Резидента оформив тільки у 2019 році. І що тепер, не зможу повернути податок за 2018 р. ні на себе, ні на дитину?

  1. Доброго дня, як що ви перебували на території країни в 2018 році більше 180 днів в році, ви автоматично стаєте подптковим резидентом цієї країни. Кількість працедавців, немає значення тому що при розрахунку декларації ПІТ-37 доходи сумуються. З декоарації IFT-1R не можна повернути податки в польщі, оскільки ця декларація розразовується в країні де ви проживаєте (наприклад Україна). Проте, як що ви працюючи в останього працедавця перебували в країні більше 180 днів, можете звернутися до нього з проханям виставити коректу, на підставі якої ви можете розрахувати ПІТ -37, за даний період часу.

  2. Доброго дня.Чи можете допомогти вернути піт за дітей 2019.Є від роботодавця ПІТ -11,але я в цьому зовсім нічого не розуміють.Дуже буду вдячна.

 3. Доброго дня! підкажіть будьласка, два роки не вписували дитину в декларацію піт37 , чи можливо якось повернути за ці роки кошти на дитину? і як в цьому році подати але вже вписати дитину , як зробити корект декларації ?

  1. Доброго дня, вам необхідно зробити коректу декларації ПІТ-37 за попередні роки тобто 2018 і 2017 (коректу ПІТ можна робити на протязі 5 років), де в питані причини коректи варто вказати – “rozliczenia ulgi prorodzinnej”, чи гроші вам повернуть і чи сума до повернення буде рівна 100 % пільги не можу сказати, все залежить від рішення інспектора який займається вашою справою. Але варто спраобувати. Щоб повернути гроші на дитину за 2019 рік, є паро способів
   1. зайти на сайт https://www.e-pity.pl/twoj-e-pit/rozliczony-twoj-e-pit-portal-podatkowy-mf/ зробити коректу вписуючи дані дитини
   2. розрахувати ПІТ -37 самостійно наприклад в програмі https://www.podatnik.info/ і вислати до уженду
   3. або заповнити ПІТ в паперовому вигляді додати до нього коректи за попережні роки і занести особисто а бо вислати поштою (з підтвердженям вислання або доручення) на адрес уженду.

   1. Добрий день. Я працювала на території Польщі менше ніж 180 днів, роботодавець прислав мені Pit-11, і прикріпив до нього IFT-1R. Скажіть будь ласка чи можна повернути податок на дітей за ті місяці, що працювала?

    1. Добрий день, як що ви працювали в 2019 році на території Польщі більше як 180 днів, вам необхідно перед закінченням року поінформувати про це працедавця або приставити йому документ – Certyfikat rezydencji podatkowej.
     (https://helpixlife.info/2020/02/10/certyfikat-rezydencji-podatkowej-%d1%89%d0%be-%d1%86%d0%b5-%d1%87%d0%b8-%d0%bf%d0%be%d1%82%d1%80%d1%96%d0%b1%d0%b5%d0%bd-%d0%b2%d1%96%d0%bd-%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%96/)
     Декларацію IFT-1R видається неризидентам податковим, і одночасно цей документ надсилається на Україну.
     Ви можете підійти до працедавця і пояснити йому ситуацію яка склалася, надати заяву про те що ви були резидентом податковим в 2019 році і прохіння про коректу декларації. яка була вислана.

 4. Доброго дня. Якщо дитину не вписували за 2018 рік, а при заповненні піта за 2019 рік чи є можливість це виправити? І якщо при цьому у 2018 році працювали на іншій роботі. Це потрібно просити pit11 ще за той рік?

  1. Доброго дня, як що ви в 2019 році одормляли податкову декларацію Піт 37 за доходи отримані в 2018 році, зараз ви маєте можливість коректи цього документу, щоб мати можливість повернути сплачені податки в виді пільги на дитину. Крректу декларації можна робити на протязі 5 років, місце роботи ( роботодавець не має значення). У випадку як що ви не складали податкової декларації за 2018 рік, ви можете скласти її зараз (навіть не обхідно це зробити), до декларіції додати czyny żal (пояснення чому ви не подали декларіції в терміні який вимагає закон). З повагою Ірина

 5. Доброго дня.Моя дружина працює в Україні і отримує податкову пільги на неповнолітніх дітей в Україні.Я працюю в Польщі.Можу я скористатися повернення податку в Польщі по піт 37 ?Дякую

  1. Згідно з законом виплати на дитину можна отримувати лише в одній з країн. Але є багато сімей які отримують виплати на дітей в двох країнах, при народжені, та на протязі року. Звичайно ви можете вписати дітей прирозрахунку податкової декларіції, і вам повернуть податки.

 6. Добрий день! Мені допомогали розлічити піт, а також на дітей, але до виплати стоїть сума тільки повернення податку без дитячих, так і прийшла така сума, це не правильно щось заповнено, чи на дітей пізніше прийде?! А якщо неправильно, то ще можна змінити?!

  1. Добрий день, як що до Піт 37 був доданий ПІТ-0, а сума яка вказана в піті 37 до поверненя є = сумі яку вам повернули то мабуть все вірно, зверніть увагу зо сума пільг в Піт 37 не перевищує податків які ви заплатили на протязі року. Тобто як що ви на протязі року заплатили 1 000 зл податку а пільга за дитину = 1112 зл, вам повернуть лише 1 тис зл

  2. До якого числа можна подавати документи на допомогу? Якщо не продавались 2018 і 2019 невстигли чи можна подати за 2 роки?

   1. Добрий день, піт-37 в 2020 році за 2019 потрібнл було подати до уженду скарбового до 31 травня. Як що ви цього не зробили, то ужонд автоматично розразував ваш піт на підставі даних які мав.
    Як шо ви хочете скористатися пільгою на дитину (дітей) вам необхідно розрахувати ваш піт, наприклад за допомогою сервісу epit lub podatnik.info заповнену декдарацію з додатком PIT-0, роздрокувати аідписати та вислати на адрес уженду скарбового (адрес уженду згідно місця проєтвання станом на 31 грудні 2019 року). До декларіції слід додати чиний жаль (зразок знайдете в гуглі).
    термін дії документу Піт 5 років, тобто можна скласти таку декларацію за останіх 5 років ( як що є підстава).

 7. Доброго дня. Підкажіть будь ласка чи потрібні якісь документи що підтверджують те що дитина знаходиться на моєму утриманні в Україні, при заповненні PIT/0

  1. Добрий день, при складаню піт не потрібно ніяких документів. Проте ви повині мати на увазі, що ужонд скарбови лосово перевіряє декларації і як що будуть перевіряти саме вашу декларацію, вас попросять подати свідоцтво про народження дітей, звичайно на приготування цих документів вам дадуть час.

 8. Добрий день чоловік заповняв піт-37 і незнав що треба вказувати діти як можна виправити і що треба робити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *