Що таке PIT в Польщі

Що таке PIT в Польщі
Поділіться цікавим

Всі хто працює в Польщі або веде підприємнецьку діяльність, не зважаючи чи ви являєтесь резидентом цієї країни чи іншої, повині сплачувати податки і розрахувати податкову декларацію PIT.

PIT- це податкова декларація на доходи фізичних осіб (ПДФО), яку складають за минулий рік, тобто в 2020 році потрібно скласти декларацію за 2019 рік.

Читайте також: В які Польські банки варто класти гроші на депозит

Податковий резидент та Податковий нерезидент

Люди які працюють у Польщі або ведуть на її території гоcподарську діяльність, можна поділити на дві групи: податкові резиденти та нерезиденти. До якої грури відноситися ви і які декларації необхідно скласти читайте дальше.

Податковий резидент– це громадянин Польщі або іноземець який отримує доходи та проживаї на території країни 183 дні або більше днів на протязі календарного року. Ця група людей складає декларацію PIT і має можливість повернути частину сплачених податків за попередній рік.

Варто зазначити, що складати декларацію потрібно і тим особам котрі на момунт подання (лютий -квітень наступного року) не працюють в Польщі, або перебувають за кордоном. Найчастіше іноземці які є податковими резедентами Польщі і не ведуть на її території підприємнецької діяльності повині скласти декларацію PIT-37.

Податковий нерезидент – це особа яка проживає чи проживала на території Польщі менше як 183 дні в році, але отримувала тут дохід. Розрахунок податків такої особи проводиться за умовами 2-сторонніх договорів, угод про уникнення від подвійного оподаткування (оподаткування двома державами). Ця група людей складає декларацію IFT-1 i IFT-1R. Всі хто заповнює декларацію IFT i IFT-1R, не заповнюють деларацію PIT-37, а також не можуть повернути собі податки в Польщі.

Читайте також:  Як стати Приватним Підриємцем в Польщі

Види декларації PIT в Польщі

Платники податків повинні заповнити податкову декларацію на спеціальних документах, званих PIT.Форми PIT можна отримати в кожній податковій інспекції.

В Польщі є багато видів PIT, найпопулярнішим є форма PIT-37. Але також декларація про розмір отриманих доходів (понесених витрат) у податковому році може заповнюватись на основі декларацій: PIT 11, 36, 36-L, 37, 38 і 39 та інших.

  • PIT-11 – документ який виставляє роботодавець
  • PIT-36 – господарська діяльність
  • PIT-36-L – лінійний податок
  • PIT-37 – дохід від роботи (заробітна плата)
  • PIT-38 – цінні папери
  • PIT-39 – дохід від нерухомост

Та варто звернути увагу, що всі ці декларації треба подати до певного терміну який вихначений в законі.

PIT-36– цю декларацію заповнюють приватні підприємці які здіснювали несільськогосподарську діяльність на підставі загальної форми оподаткування. Подати заповнену декларацію про доходи за минулий рік необхідно до 30 квітня наступного року.

PIT-36-L – цю декларацію заповнюють приватні підприємці які здіснювали несільськогосподарську діяльність на підставі загальної лінійного оподаткування. Подати заповнену декларацію про доходи за минулий рік необхідно до 30 квітня наступного року.

PIT-11 це податковий документ, що складає роботодавець на кожного працівника, екземпляр декларації надсилається до податкових органів та до працівника в терміні до кінця лютого навтупного року (за 2019 рік до березня 2020 року). В декларації заміщені всі дані про дохожи працівника від одного працівника за попередній рік,  а також інформація про вже виплачені відрахування з заробітної плати авансові платежі податку на прибуток, соціальне і медичне страхування. Як що ви змінили на протязі року декількох працидавців, то відповідновід кожного повині оьримати такий документ. PIT-11 служить підставою до розрахунку декдарації PIT-37.

PIT-37 – заповнюється на основі отриманого від роботодавця документу PIT-11. Подати заповнену декларацію про доходи за минулий рік необхідно до 02 квітня наступного року, а 30 квітня останій день заплати податку (як так виникає з декларації) до податкової.

Яку податкову декларіцію за даний рік вам необхідно буде заповнити, не залежить лише від джела доходу, ай вибору форми оподаткування.

PIT-36 – цю декларацію заповнюють приватні підприємці які здіснювали несільськогосподарську діяльність на вибрали загальні умови

PIT-38 – цей тип декларації в Польщі, повині складати особи які в попередньому році отримали дохід від продажі акцій, облігацій або інших ціних паперів, опожатковується такий дохід податком 19 %. PIT-38 заповнюється на основі отриманого від брокера PIT-8C. Подати заповнену декларацію про доходи за минулий рік необхідно до 30 квітня наступного року.

PIT-39 – декдарацію складають фізичні особи які в попережньому році отримали дрхід від продажі нерухомості. Якщо віл дні покупки або будови нерухомості до дня її продажу минуло 5 років, тоді рохмір податку -19 % , скласти декларацію та сплатити податок необхідно до 30 квітня наступного року.

Як що ви отримували доходи більше як з одного джерела догоду, або не впевнені яку саме декларацію вам потрібно розрахувати. Найкраще звернутися за порадою в податкові органи.

Читайте також: Umowa zlecenie: на що варто звернути увангу

Що таке форма IFT-1 і IFT-1R?

Форми IFT-1 і IFT-1R – це типи податкової декларації, які подаються в тому випадку, якщо іноземець, який отримує дохід в Польщі, не є податковим резидентом Польщі. Всі хто отримує декларацію IFT не може повернути податок в Польщі і декларіцію PIT-37 заповнювати не потрібно.

Читайте також:

Лікарняний під час відпустки в Польщі. Що потрібно знати ?

Медиче страхування в Польщі

Підвищення Зарплати під Час Вагітності та Декретної Відпустки

close

Приєднайтесь до Мене

Підписуйтесь на мою розсилку та приєднуйтесь до інших підписників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *