Санітарна книжка в Польщі – Książeczka sanepidowska. Для чого потрібна і як її отримати ?

Санітарна книжка в Польщі – Książeczka sanepidowska. Для чого потрібна і як її отримати ?
Поділіться цікавим

Санітарна книжка або książeczka sanepidowska в Польщі, це документ який підтверджує відсутність захворювань. Цей документ є обовязковий для працевляштування в деяких сферах, наприклад в сфері громадського харчування, а також для професій де працівник має контакт з великою кількістю людей, або дітей до 6 років. Санітарна книжка спрямована на профілактику виникнення епідемії.

Читайте також: Медиче страхування в Польщі

Кому потрібна Санепід Книжка

Як вже згадувалося ця книга не потрібна всім працівникам. Перед оформленям документів на роботу, в вибраниз сферах, вас запитають чи маєте ви дійсну санепід книжку, як що ні то необхідно її виробити. Згідноз законом працівник не може працювати без дійсної санепід книжки. Професії для яких просій потрібно мати Санепід Книжку в Польщі:

  • лікарі, медсестри, санітари;
  • кухарі, офіціанти, працівники на заводах харчової промисловості
  • косметологи;
  • няньки, вихователі, тренера, репетитори для дітей;
  • та інші котрі мають контакт з великою кількістю людей, наприклад хостеси працівники рецепції тощо.

Проведені аналізи дозволяють перевірити, чи людина, яка контактує з їжею на роботі, не заражена тифоїдними бацилами, помилковим тифом A, B, C, сальмонелою та шигеллами. У рамках обстеження також можна виявити, чи є працівник носієм мікобактерій туберкульозу чи інших збудників хвороби, котрі можуть передаватися через їжу.

Як самому зробити Книжку Санепід

Теоритично кожен працедавець повинен видати направлення новому працівникові. З направленням необхідно піди до віділення Санепіду де потрібно здати аналізи. На практиці все трішки відріхняється, зазвчай наявність книжки є обов’язковою умовою для прийому на роботу.

Отже для вироюлення Санепід Книжки необхідно звернутися до Санітарної інспекції по місцю проживання, подивіться адрес і години праці в інтернеті. Наступним крокоь є здача анлізи калу деколи можуть вимагати додаткові анадізи сечі чи крові. Аналіз потрібно здати на протязі 3 днів приносити по одній пробці кожного дня абож відразу три пробки.

Після отримання результатів аналізу потрібно звернутися до лікаря медицини праці. Він на підставі пезультатів алалізів надає довідку відсутності протипоказань до початку роботи. З рішеням лікаря слід звернутися в санепід де вам видадуть книжку.

Читайте також: Види умов працевлаштування в Польщі

На який термін видається санітарна книжка в Польщі?

Законом не вказано єдиного терміну дії книжки. Лікар на підставі результатів аналізу та інформації про майбутнє місце роботи, вирішує чи потрібно повторяти аналізи і за який час.

Яка ціна Санітарної Книжки?

Вартість самої книжки декілька злотих, додатково потрібно заплатити за аналізи який коштує 100-150 злотих. Варто пам’ятати що лікар може прихначити вам здачу додаткових аналізів за котрі необхідно буде доплатити.

Чи дійсна Українська Санепід Книжка ?

Бувають ситуації коли люди котрі працювали на Україні, наприклад кухарем вже мають Санітарну Книжку, в такій ситуції вам потрібно дише її зареєструвати на території Польщі. Для цього документ необхідно перекласти на польську мову. З перекладом та результатами аналізів (які були зроблені на Україні), потрібно звернутися до лікаря. він проводить огляд і ставить печатку. після цього Санепід крижка важається дійсна в Польщі. Це когтує дешевше і займає менше часу.

Читайте також:

Як здати в оренду квартиру або кімнату в Польщі

Відпустка в Польщі. Які види відпусток існують та як правильно їх оформити

Лікарняний під час відпустки в Польщі. Що потрібно знати ?

Як стати Приватним Підриємцем в Польщі

close

Приєднайтесь до Мене

Підписуйтесь на мою розсилку та приєднуйтесь до інших підписників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *