Повернення на роботу та грудне вигодовування

Повернення на роботу та грудне вигодовування
Поділіться цікавим

Повернення на роботу після декретної відпустки — не привід завершувати грудне вигодовування. Якщо все добре спланувати і узгодити, Ви зможете продовжувати годувати малюка корисним грудним молоком.

В Польщі права матерів в велткій мірі захищені Кодексом Праці, одним з таких є додаткові перерви для працівників котрі годують грудьми. Отже на яку додаткову перерву ви можете розраховувати, чи має можливість ваш працедавець відмовити вам у цьому та чи дожаткові перерви оплачуються ?

Отже перерва для годуючих мам дається лише за бажанням, для цього мамі не обхідно скласти заяву в якій буде вказано:

  • дані дитини – ім’я, прізвище, дату народження
  • дату від коли ви будете використовувати додаткові перерви
  • спосіб використання додаткових перерв

В практиці додаткові переваги надаються в таким чином, що працівник пізніше приходе на роботу або скоріше закінчує її.

Важливо: Перерви на роботі для годування груддю надаються протягом усього періоду годування груддю і не залежать від віку дитини.

Читайте також: Народженя дитини в Польщі, Права Майбутньої Мами на Роботі

На яку додаткову перерву розраховувати

Розмір додаткової перерви залежить від кількості дітей які годує працівник, та щоденого робочого часу (art. 187 § 1 Kodeksu pracy).

Якщо щодений робочий час перевищує 6 годин на день, працівник має право:

  • одна дитина- дві перерви по 30 хв (на протязі дня 1 год)
  • двоє або більше дітей – дві перерви по 45 хв (на протязі дня 1,5 год)

Якщо час праці працівника від 4 до 6 годин на день, працівник має право:

  • одна дитина- одна перерва 30 хв
  • двоє або більше дітей – одна перерва 45 хв

Як що час праці є 4 години або менше додаткових перерв не передбачено.

Час перерв на грудне вигодовлювання в повністю вкоючається до часу праці, що означає що ви отримуєте винагороду за цей час.

Читайте також: Допомога сім’ям з дітьми в Польщі 2019-2020, хто може її отримати

На прозязі якого часу працівник може мати скорочений час праці

Як вже було вказано, додаткові перерви надаються працівникам на протязі всього періоду грудного вигодовлювання і не залежать від віку дитини.

Що робити в ситації коли працежавець ставить під сумнів, факт грудного вигодовлюваня трьох річної дитини ? Працедавець не має права вимагати підтвердження від лікаря. Однак за власним бажанням працівник може взяти таку довідку, наприклад в сімейного лікаря, довідка може бути виставлена в довільній формі.

Читайте також: Визнання батьківства в Польщі

Відмова від скорочення часу праці

Відмова роботодавця в наданні додаткових перерв (скорочення часу праці) для працівника котрий годує грудю, важається правопорушенням щодо прав працівника і може каратися штрафом у розмірі від 1000 до 30 000 злотих. У випадку відмови працедавчем працівнику необхідно подати скаргу на роботодавця до районої інспекції праці (PIP) за місцем роботи.

Читайте також:

Медиче страхування в Польщі

Із декрету в декрет. Нова вагітність у декретній відпустці

Лікарняний під час відпустки в Польщі. Що потрібно знати ?

Види умов працевлаштування в Польщі

close

Приєднайтесь до Мене

Підписуйтесь на мою розсилку та приєднуйтесь до інших підписників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *