Що таке Tax Free та чому варто його оформлювати?

Що таке Tax Free та чому варто його оформлювати?
Поділіться цікавим

Tax Free –  це можливість отримувати грошове відшкодування частини податку на додану вартість (ПДВ, англ VAT), що входить у вартість купленого закордоном товару. Отже, якщо товари були куплені на території Польщі чи інших країн ЄС і вивезені за її межі, то покупець має право на повернення податку на додану вартість, якщо він оформив документи на повернення Tax Free при перетині кордону. В Польщі цей податок становить від 5 до 23 % вартості товару. Але скористатися з поверненя, є можливість лише при покупках вартість котрих перевищує 200 злотих.

Читайте також: Як вигідно переказати кошти з Польщі до України

Послуга Tax Free і надається не увсіх Польських магазинах, тому перед покупкою варто поцікавитися чи є можливість оформлення цього документу. Як що машазин видає документ Tax Free, варто також уточнити умови, тому що вони досить сильно відрізняються. При покупці товару працівник оформляє фактуру Tax Free, в якому вписуються дані паспорта а також країна на територію якої буде вивезений товар, уважно перевірте документ адже у випадку помилки вам можуть не поставити печатку на кордоні, або не повернути коштів. 

Умовою до утриманя поверненя податку є вивіз купдкних товарів за границю ЄС не пізніше останнього дня третього місяця, наступного за місяцем, у якому він здійснив покупку, наприклад, якщо товари були придбані у червні, вивезти його потрібно не пізніше 30 вересня. На поверненя коштів в законі передбачений термін 10 місяців від дня покурки, але окремі магазини чи оператори можуть встановлювати коротший час. При перетині кордону на документі Tax Free, необхідно поставити печатку. Прикордоник може попросити показати товари на які є вписані в документі, памятайте товари повині бути в оригінальних упаковках і не мати слідів користування. Для процесу оформлення документів на границі, рекомендовано зареєструвати ваші фактури в електронній системі польської митниці на сайті .

Читайте також:  Лікарняний під час відпустки в Польщі. Що потрібно знати ?

Види Tax Free

Податок на додану вартість (VAT), на які було овормлено документ Tax Free, можна повернути повністю, а бо частково (з комісією). Це залежить від того чи магазин виписує свій документ Tax Free чи користується послугами глобальних операторів по поверненню коштів Tax Free. кожний з варянтів має свої переваги та недоліки.

  • Повернення 100% податку VAT (ПДВ) – при настутному візиті до Польші, вам потрібно буде звернутися в магазин чи мережу в якій ви придбали товари, для поверненя коштів. Точна сума вказана в докумнті Tax Free.
  • Повернення податку VAT (ПДВ) за допомогою оператора Global Blue – цей спосіб є вигіжгим для людей які не планують повертатися до магазину в якому був придбіний товар, гроші можна повернети такоє в банку країни постійного проживання або оператора Tax-Free. Підчас повернення коштів від суми податку до повернення оператор бере процент як оплату за послуги. Кошти повертаються готівкою, але в валюті країни, в якій ви їх отримуєте відповідно до курсу, який визначений в день вашого звернення.

Важливо! Право на повернення Tax Free мають іноземні громадяни без посвідки на проживання в країні, де був куплений товар. А також громадяни, які не мають дозволу працювати в країні і ті, що не перебувають у державі, де була зроблена покупка, більше трьох місяців.

Читайте також: 

Гостьова віза в Польщу

Студенська віза в Польщу для українців 2019

Бізнес в Польщі

close

Приєднайтесь до Мене

Підписуйтесь на мою розсилку та приєднуйтесь до інших підписників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *