Медиче страхування в Польщі

Медиче страхування в Польщі
Поділіться цікавим

Всі іноземці які прибувають до Польщі повинні мати медичну страховку від нещасних випадків. В польші існує обовязкове або добровільне медичне страхування. Отож хто може користуватися з медичного страхування безкоштовно, а кому прийдеться платити і скільке це коштуватиме ?

Хто може користатися безкоштовним медичним страхуванням ?

З послуг загальної медичної опіки можуть користуватись  такі групи іноземців:

 • Працевлаштовані в Польщі – шноземці які працюють на підставі трудового договору або договору доручення, охоплені обовящковим медичним страхуванням. Роботодавець щомісяця повинен сплачувати за кожного працівника внески до Управління Соціального Страхування (ZUS).
 • Найближчими членами сім’ї застрахованої особи- страхування членів сім’ї не вимагає сплати додаткових внесків. Для зголошення членів сім’ї застрахована особа повинна подати працедавцю дані про них працедавцю. На підставі даних працедавець повинен заповнити бланк  ZUS ZCNA, та подати його в ZUS. Найближчими членами сім’ї вважаються:
  • власна дитина до 18 років (до 26 років за умови, що продовжує навчання)
  • чоловік/дружина
  • інші члени родини, що залишаються під опікою в домі особи, що уклала договір страхування (батьки, бабусі/дідусі);
 • Іноземці, які володіють статусом біженця або додатковою охороною;
 • Безробітні – як що вони зареєстровані в Управлінні Праці. Страхуванням можуть бути охоплені також члени родини зареєстрованого безробітного, якщо вони не застрахований з іншої підстави;
 • Духовні –внесок на медичне страхування духовні оплачують самостійно, або оплачує за них установа дієцезії чи монастир;
 • Особи, які є позбавлені волі (перебувають в тюрмі або арешті);
 • Особи, які перебувають на території Польщі, застраховані в державах Європейського Союзу або Європейської асоціації про вільну торгівлю (в склад котрої входять Ліхтенштейн, Ісландія, Швейцарія і Норвегія).

Всі інші групи іноземців, котрі легально перебувають в Польщі, мають можливість підписати договір з NFZ про добровільне медичне страхування.

Читайте також: Лікарняний під час відпустки в Польщі. Що потрібно знати ?

Добровільне медичне страхування.

Люди котрі легально перебувають на території Польщі і не охоплена обов’язковим страхуванням, може застрахуватися добровільно. Потрібно звернутися в до воєводського управління НФЗ (NFZ) за місцем проживання і там подати заяву (знайдіть ваш віділ – https://www.nfz.gov.pl/kontakt/oddzialy-nfz/ ). Особи які оформляють добровільне медичне стразування, змушені самостійно оплачувати за нього внески.

Перелік документів для оформлення добровільного медичного страхування:

 • Заява
 • Паспорт
 • Документ, що підтверджує легалізацію перебування в Польщі
 • Студентам потрібно приставити дійсний студенський або підтвердження з навчального закладу, що особа прийнята на навчання.

Після підписання договору з НФЗ, на протязі 7 днів потрібно звернутися до відділу ZUS (Заклад соціального страхування) за місцем проживання, та скласти формуляр декларації ZUS ZZA. Його можна видрукувати і занести особисто, або вислати поштою. Також застрахована особа має обовязок кожного місяця подавати декларацію ZUS DRA, та сплачувати внески на спеціальний рахунок ZUS. Внески є не подільні і сплатити їх потрібно до 15 числа наступного місяця. Внесок за добровільне медичне страхування за липень, серпень і вересень 2019 року становить 462,83 зл. Ця сума не є сталою і може змінюватися кожних три місяці. Студенти котрим не випнилося 26 років, заплялять за добровільне медичне страхування 46,80 зл.

Читайте також: Види умов працевлаштування в Польщі

Приватне страхування медичне страхування

В Польщі також існує можливість придбати приватний страховий поліс. Ціни на пакети недержавних медичних центрів починаються вже від 100 зл на місяць. Та варто звернути увагу спектер послух які надають приватні заклади прямо пропорційний ціні. Приватний поліс не включає надання допомоги у таких випадках: спроба самогубства; військові дії, заворушення, а також теракти або страйки; лікування та діагностика безпліддя; інтоксикація алкоголем та лікарськими засобами, що застосовуються не відповідно до медичних рекомендацій.

Припинення права на медичне страхування

Можливість скористатися з медичних послуг, зазвичай закінчується через 30 днів після закінчення терміну обов’язкового медичного страхування, наприклад:

 • 30 днів після звідьнення з роботи;
 • 30 днів після смерті людини, близькі особи котрі були прикріплені до її страхівки.

У випадку добровільного медичного страхування, право до медичної допомоги, припиняється в день закінчення договору з NFZ, або після 30 днів звборгованості по сплаті страхових внесків. При оформлені приватного медичного страхування, право на надання медичної допомоги прописано в договорі.

Читайте також:

Що таке Pesel і NIP ? Чи потрібен він тобі ?

Зміни у переліку документів для постановки на Консульський Облік

Допомога сім’ям з дітьми в Польщі 2019-2020, хто може її отримати

Бізнес в Польщі

close

Приєднайтесь до Мене

Підписуйтесь на мою розсилку та приєднуйтесь до інших підписників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *