Лікарняний під час відпустки в Польщі. Що потрібно знати ?

Лікарняний під час відпустки в Польщі. Що потрібно знати ?
Поділіться цікавим

Відпустка — бажана і довгождана пора. Утім, подекуди на заваді відпочинку може стати неочікувана хвороба. Як звороба під час відпустки впливає на відпустку працівника ? Чи перериває його ? Чи впливає хвороба дитини на відпустку працівника ?

Тимчасової непрацездатності працівника перед відпусткоюю Бувають ситуації, коли працівгик не може використати заплановану відпустку, що звязано з станом здоровя. Коли працівник захвопів перед початком запланованох відпустки, він повинен повідомити про це працедавця не пізніше, як день перед початком відпустки. А працедавець зобовязаний змінити термін відпустки. Підставою до змін є лікарняне виписане лікарем. Термін відпустки не пересувається автоматично на закінчення лікарняного, а встановлюється за домовленістю між працедавцем і працівником (Art. 165, 166 Kodeksu Pracy).

Читайте також: Відпустка в Польщі. Які види відпусток існують та як правильно їх оформити

Тимчасової непрацездатності працівника під час відпустки Наступною ситуацією яку варто розглянути, це хвороба працівника під час відпустки. В цьому випадку  щорічну відпустку продовжують або переносять на інший строк. Досить важливим в цій ситуації є те що окрім висланого лікарняного, працівник повинен як найскоріше повідомити працедавця про замороження відпустки.

Щорічна відпустка → лікарняний по догляду. Продовжувати/переносити відпустку на дні лікарняного по догляду за дитиною (іншим членом сім’ї) не можна. Тому якщо працівник у період щорічної відпустки доглядає за хворою дитиною, то відпустка на дні хвороби дитини не продовжується. Пояснюється це тим, що у трудовому законодавстві йдеться про хворобу в період відпустки саме працівника.

Читайте також: 

Види умов працевлаштування в Польщі

Допомога сім’ям з дітьми в Польщі 2019-2020, хто може її отримати

Бізнес в Польщі

Медиче страхування в Польщі

close

Приєднайтесь до Мене

Підписуйтесь на мою розсилку та приєднуйтесь до інших підписників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *