Студенська віза в Польщу для українців 2019

Студенська віза в Польщу для українців 2019
Поділіться цікавим

Кількість молодих людей які їдуть до Польщі зростає з кожним роком, однією з причин є навчання в Польських вишах. Студент котрий отримує диплом Польського Вищого Навчального Закладу, отримує диплом Європейського зразка який не потрібно підтверджувати в інших країнах. Для довготривалого перебування з метою навчання на території Польщі, вам необхідно буде отримати візу або подати документи на карту побиту. Сьогодні більш детальніше поговоримо про Візу – Що, Де, Коли ?

Які документи необхідні для візи?

 • wniosek (візова анкета) – має бути заповнена заявником українською чи польською мовами, підписана особисто претендентом на отримання візи, а також вгорі має бути вклеєна фотографія;
 • обидва паспорти (національний та закордонний) і копії сторінок;
 • 2 фотографії . Розмір — 3.5 * 4.5 см;
 • медичне страхування (що покриває можливі відшкодування у розмірі 30 тис. євро) Медичну страхівку слід оформити в одній з дальше перерахованих компаній: PZU Ukraina, Providna, Guardian, Etalon, Kniaża, ERV. Страхівка інших компаній не береться під увагу(детальніша інформвція тут) .
 • чек про сплату державного мита та його копія .                                    УВАГА! Чек який написаний від руки не розглядається, як доказ сплати за поліс медичного страхування.;
 • запрошення із навчального закладу. Важливо подати цей документ в оригіналі з усіма підписами та мокрими печатками університету. У запрошенні повинні бути вказані всі ваші персональні дані (ім’я та прізвище, дата народження, серія і номер закордонного паспорта і ким виданий), а також на який термін вас прийняли на навчання, коли починається, на якій спеціальності та формі будете навчатися.
 • квитанція про оплату першого семестру навчання, як що навчання для вас є безкоштовне ця інформація повиння бути вказана на запрошені з навчального закладу.
 • якщо ви збираєтеся відвідувати підготовчі курси польської/англійської мови перед початком навчання, також необхідно надати оригінал запрошення і квитанцію про оплату.
 • документи, що підтверджують фінансову спроможність покриття витрат, пов’язаних з перебуванням студента. Включаючи витрати на проживання та харчування, витрати на повернення до країни походження або проживання, або витрати на транзит до третьої країни, яка надасть дозвіл на в’їзд, та віртість навчання. Сума для покриття навчання одного студента 14500 зл, абож як що студент подає квитанцію про оплату місця проживання за рік (або підтвердження що таке місце він отримує безкоштовно) сума зменшується до 8500 зл.  Також можна подати укладене на ваше ім`я з гуртожитку, що оплата за житло буде проводитися що місячно.  
  • Виписка з рахунку відкритого на ім’я студента
  • Кредитна лінія відкрита в Українському банку, на одного із батьків
  • Зобовязання батьків які беруть на себе всі витрати (потрібно подати документ що підтверджує платоспроможність батьків, виписку з банківського рахунку або довідку про доходи)
  • Зобовязаня родичів які береть на себе всі витрати повязані з перебуваням студента в Польщі ( необдіно подати oświadczenie нотаріально завірине, підтвердження про наявність коштів а також документи які підтверджують ступінь споріднення ( свідоцтво про народження, шлюб тощо).

Увага! У випадку як що фінансові зобовязання бере на себе хтось з родини чи батьків, до вище вказаної суми на утримання студента, потрібно додати кошти утримання родича ( мін. 515 зл/місяць, як що він проживає в Польщі).

 • квитанції про сплату консульського та візового збору (в залежності від вимог в кожній країні-це обговоримо нижче).
 • свідоцтво про народження (лише для неповнолітніх);
 • дозвіл на виїзд від батьків (теж стосується лише неповнолітніх).

Як правило, надання вище перерахованих документів є достатньою для видачі студентської візи в Польщу, однак, при розгляді консулом документів й в обґрунтованих випадках вас можуть викликати на співбесіду або запросити додаткові документи.

Як показує практика термін отримання візи в Польщу займає від 7 до 10 робочих днів. Але на офіційних сайтах консульств є інформація, що час розгляду документів може тривати до 60 днів.

Читайте також:

Гостьова віза в Польщу

Допомога сім’ям з дітьми в Польщі 2019-2020, хто може її отримати

Як оформити прописку в Польщі (Zameldowanie)

 

close

Приєднайтесь до Мене

Підписуйтесь на мою розсилку та приєднуйтесь до інших підписників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *