400 злотих на Яслі. Warszawski Bon Żłobkowy – хто може його отримати

400 злотих на Яслі. Warszawski Bon Żłobkowy – хто може його отримати
Поділіться цікавим

Діти ростутуть дуже швидко, декретна відпустка добігає кінця. Батьки починають задумуватися що дальше? Залишатися з дитиною до 3 років чи все таки відати її в яслі (Żłobek). Як краще поступити, вирішувати лише вам.

Читайте також: Відпустка у зв’язку з вихованням дитини

В Польщі дітей під групову опіку- яслі (Żłobek), можна відати від 6 місяців. Записи або ж реєстрація дітей до державних яслів триває напротязі цілого року. Звісно, усю детальну інформацію про яслі, які розміщені саме на вашій дільниці, ви завжди знайдете на веб-сайті гміни, де ви проживаєте. Але сьогодні поговоримо про ясля в Варшаві. Зареєструвати дитину в державні ясля варто одразу, як отримаєте номер Pesel, зробити це потрібно онлайн ( перейдіть по силці https://www.zlobki.waw.pl/rekrutacja2012/index.php ). після заповнення анкети необхідно вижрукувати підтвардження і на протязі тижня звернутися до яслів, котрі ви обрали перші в списку для підтвердження заяви. 

Якщо ваші дитині від 1 до 3 років і ви плануєте записати її у садочок в Варшаві варто попробувати знайти місце в державнних яслях, але їх кількість є обмежена. Тому багато батьків вирішують відати дитину до привітних яслів. Для реєстрації дитини в приватні ясля вам необхідно лише звернутися у вибране місце, заповнити анкету, підписати договір і оплатити вступний внесок (wpisowe).

Ціна на приватні ясля в Варшаві коливаються від 850 до майже 2000 злотих на місяць, що є досить великим фінансовим тягарем для кожної сім’ї. Варто знати що тепер жителі столиці мають можливість отримати дофінансованя „Bon Żłobkowy” у розмірі 400 злотих на місяць.

Читайте також: Сім’я 500 + від тепер грошову допомогу можна буде отримати на кожну дитину

Що таке Warszawski Bon Żłobkowy? І хто може його отримати

Це фінансова допомога для сім’ї та матерів одиночок, а також дітей, чиї батьки повртаються на роботу та сплачують податки в Варшаві. Бон може отримати опікун дитини, який проживає в Варшаві, платить тут податки і не перебуває в декретній відпустці (Urłop wychowawczy). Фінансова допомога є призначена для дітей в віці від 1 до 3 років, тобто до моменту поки дитина ходе в яслі. Сім’ї котрих дитині отримали місце в державних яслях, не можу отримати бон.

Важливим є те що допомогу можуть отримати не всі хто подасть заяву на участь в програмі, рівени доходу в сім’ї не повинен перевищувати 2883 злотих на одного члена сім’ї.

Як скласти заявку і що для цього потрібно?

Заяву можна скласти через інтернет за допомогою системи ePUAP,  подати в уженді за місцем проживання чи вислати на адрес уженду поштою (інструкція).

Щоб не втратити грошової виплати за місяць в якому ваша дитина починає ходити до яслів, потрібно подати заяву до кінця місяця. Наприклад ваша дитина розпочинає ходити до яслів в серпнюу  вас є час до кінця місяця щоб подати заяву на отримання коштів.

Увага! Щоб отримати Бон ваша дитина повина бути зареєстрована в чергу в державні яслі.

Які документи необхідно подати

  • Заява;
  • Копія контракту з приватними яслями (kopię umowy z placówką niepubliczną);
  • Довідка про роботу (zaświadczenie o zatrudnieniu);
  • Довідку про те що ви не перебуваєте в декретній відпустці (zaświadczenie o nieprzebywaniu na urlopie wychowawczym);
  • Довідку з ясель про високість дофінансування (zaświadczenia z placówki niepublicznej o wysokości dofinansowania na dziecko jego działalności).

Останій документ зі списку потрібно брати в Яслях до яких буде ходити ваша дитина. Деякі ясля в Варшаві мають дофінансування від міста для кожної дитини і не залежить від рівня доходу сім’ї. Отже як що ясля отримують таку допомогу від міста у розмірі 100 злотих ваш бон буде зменшений на цю суму, тобто буде 300 злотих, а у випадку дофінансування ясельна суму 400 злотих ви не зможете отримати бону.

Za projekt „warszawski bon żłobkowy” odpowiada Biuro Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m. st. Warszawy przy ul. Niecałej 2. Jeżeli masz problem ze zdefiniowaniem czy możesz starać się o dofinansowanie, warto skontaktować się w Wydziałem Pomocy Dziecku i Rodzinie (tel. 22 443 29 85/86/87, 22 443 14 80, 22 443 02 61).

Читайте також:

300 злотих для кожного школяра. Програма “Dobry Start” в Польші

Із декрету в декрет. Нова вагітність у декретній відпустці

Допомога сім’ям з дітьми в Польщі 2019-2020, хто може її отримати

Народженя дитини в Польщі, Права Майбутньої Мами на Роботі

 

 


 

 

 

 

 

 

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *